Anja: “Met deze investering en het vertrouwen in onze business laten we zien dat we in deze tijd niet een ‘nice to have’ zijn, maar een ‘need to have’. We bieden met onze service een oplossing voor een essentieel probleem, wat niet alleen door duurzame koplopers wordt herkend”.
De investering door een groep impact investeerders is een belangrijke mijlpaal voor De Clique, omdat het groot vertrouwen in duurzame missie en haar business case laat zien. Daarbij zal De Clique ook voorloper zijn door het invoeren van het Steward Ownership model, waarbij de missie van de onderneming voorop staat en niet de aandeelhouderswaarde. Met het consortium van investeerders, waaronder Stichting ifund, Fair Capital Partners, Blue Parasol Investments en Pymwymic, heeft het de juiste partners gevonden.
Jasper Snoek van Fair Capital Partners: “De Clique laat op een zeer ondernemende manier zien dat we afval helemaal niet weg hoeven gooien maar gewoon opnieuw kunnen gebruiken. We investeren graag in die nieuwe, circulaire economie.”
Francine Snoek van Stichting Ifund: “De Clique heeft laten zien wendbaar te zijn en de juiste focus aan te kunnen brengen, waardoor haar klantenbestand ondanks deze tijd is gegroeid.”
Bas van Ecke van Pymwymic: “Naast dat we het belang zien van de missie van De Clique is het heel interessant om als investeerder in deze vroege fase nauw betrokken te zijn bij een van de eerste Nederlandse steward owned bedrijven.”
Eerder ontving De Clique al financiële bijdragen van onder andere Stichting DOEN en ROM Regio Utrecht en heeft het de handen ineengeslagen met grondstoffen pionier Tekkoo, die ook achter sinaasappelschillen verwerker Peelpioneers zit.